Zdjęcie: Shutterstock.com.

Większość Polaków ma za sobą remont domu lub mieszkania. Statystyki pokazują, że w roku 2019 przeprowadzi je w sumie około 75% rodaków, a tylko co trzeci wykona prace samodzielnie. Właśnie dlatego tak dużą popularnością cieszą się usługi firm remontowo-wykończeniowych, choć na pomoc tych najlepszych często trzeba nieco poczekać. Czym powinniśmy się kierować, aby mieć pewność, że remont zostanie przeprowadzony w sposób zadowalający?

Fachowiec na wagę złota

Okazuje się, że wybór ekipy remontowej jest dużym wyzwaniem. Co siódmy Polak odwleka prace właśnie z powodu braku fachowców, którzy podjęliby się wykonania prac. Co jednak z tymi, którym udaje się ich znaleźć? Przede wszystkim najważniejsze dla takich osób są opinie znajomych i rodziny, czyli polecenia. Firma, która została sprawdzona w rzeczywistości i ma na swoim koncie wiele dobrze wykonanych zleceń, jest bardziej godna zaufania aniżeli ta, która w nawet w najlepszy sposób zaprezentowała swoją ofertę w sieci.

Poszukiwania w Internecie

Przeprowadzając się do zupełnie nowego miejsca nie zawsze możemy wykręcić numer telefonu do znanej i sprawdzonej ekipy remontowej. Wówczas musimy prowadzić poszukiwania na inny sposób i najczęściej przekierowujemy je do Internetu. Czym sugerować się w tym przypadku? Przede wszystkim musimy polegać na bezpośrednim kontakcie telefonicznym, nie zaś na kwiecistych ofertach pisanych niejednokrotnie na zamówienie, które często mają niewiele wspólnego z prawdą. Możemy poprosić m.in. o informacje odnośnie przeprowadzonych niedawno prac, a nawet o zdjęcia z ich wykonania. Firma, której zależy na klientach i nie ma nic do ukrycia, z pewnością nam je dostarczy. Dla osób remontujących nie bez znaczenia będzie również cena usługi. W tym przypadku nie warto kierować się najniższą, bowiem zazwyczaj pojawią się dodatkowe, ukryte koszty, które znacznie przewyższą atrakcyjną, wyjściową cenę. Pamiętajmy też, że tani i rzetelni fachowcy bardzo rzadko są dostępni „od ręki”, mają bowiem wiele zleceń do zrealizowania.

Sprawdź opinie dostępne w sieci

Niestety tzw. marketing szeptany sprawił, że bardzo trudno będzie nam zweryfikować, czy słowa uznania na temat usług danej firmy dostępne w Internecie są prawdziwe czy nie. Co innego z opiniami negatywnymi, które z dużą dozą prawdopodobieństwa będą pochodzić od rzeczywistych klientów. Należy wziąć pod uwagę wszelkie słowa krytyki (najczęściej są to komentarze rozbudowane), a choć nie muszą one ostatecznie przekreślić danego przedsiębiorstwa, to trzeba rozważyć, czy warto powierzyć remont konkretnej firmie, czy może kontynuować poszukiwania.

Tylko co czwarty z nas ma sprawdzonych fachowców do wykonania remontu co oznacza, że na większość osób czekają długotrwałe poszukiwania w lokalnej prasie oraz Internecie. Niestety nigdy nie można mieć całkowitej pewności, że dana firma remontowo-wykończeniowa spełni nasze oczekiwania, jednak dzięki kilku wskazówkom oraz własnej intuicji możemy zwiększyć to prawdopodobieństwo.