Nieruchomości Warszawa

Masz nieruchomość w mieście Warszawa?

Chcesz szybko i skutecznie sprzedać lub wynająć nieruchomość? Dodaj bezpłatne ogłoszenie na platformie NoBroker.pl i ciesz się korzyściami.

  • darmowa publikacja,
  • bez potrzeby rejestracji,
  • współpraca z liderem rynku,

Dodaj ogłoszenie

Lokalizacja na mapie miasta Warszawa


Rynek nieruchomości w mieście Warszawa


Panorama Warszawy (for. Wprost.pl).

Warszawa jest miastem położonym w centralnej Polsce. Leży w województwie mazowieckim, którego jest stolicą. Miasto jest największym w kraju pod względem powierzchni, jak i pod względem liczby ludności. Zamieszkuje tu prawie 1, 8 miliona mieszkańców. Wielu mieszkańców Warszawy przyjechało tutaj na studia lub do pracy. Taka sytuacja bardzo mocno wpływa na rynek nieruchomości, ponieważ wielu ludzi widzi w tej sytuacji duże możliwości inwestycji i zarobku. Z roku na rok oddawanych jest coraz więcej mieszkań. Ogromny popyt na mieszkania, przekłada się także wzrostem cen mieszkań. Ceny mieszkań na rynku wtórnym biją rekord za rekordem. Średnia cena metra kwadratowego w centrum Warszawy wynosi ponad 8500 złotych, zaś na rynku pierwotnym może przekraczać nawet 10000 złotych. Szczególnie drogie mieszkania są w dzielnicy Mokotów, tam cena mieszkań może przekraczać nawet 13000 złotych za metr kwadratowy. Deweloperzy próbują zarabiać nie tylko na sprzedaży mieszkań, ale także miejsc postojowych lub garaży. Są osiedla, gdzie niższą cenę mieszkania, deweloper próbuje odbić podwyższając cenę miejsca garażowego lub postojowego. Alternatywą w Warszawie są przygraniczne osiedla lub osiedlanie się w podmiejskich miejscowościach. Przykładem może być np. Targówek, gdzie można jeszcze zakupić mieszkanie w cenie około 6500 złotych za metr kwadratowy. Innym rozwiązaniem mogą być także domy szeregowe w okolicach miasta, cena takich domów na rynku pierwotnym wynosi średnio około od 5200 do 5500 złotych za metr kwadratowy.

Tagi dla miasta Warszawa

Nieruchomości, rynek nieruchomości, nieruchomości bez pośredników Warszawa, ogłoszenia Warszawa, ogłoszenia bezpośrednie, ogłoszenia bez prowizji Warszawa, nieruchomości Warszawa.

Przeglądasz opis rynku nieruchomości dla miasta Warszawa. Zobacz listę wszystkich miast.