Nieruchomości Kraków

Masz nieruchomość w mieście Kraków?

Chcesz szybko i skutecznie sprzedać lub wynająć nieruchomość? Dodaj bezpłatne ogłoszenie na platformie NoBroker.pl i ciesz się korzyściami.

  • darmowa publikacja,
  • bez potrzeby rejestracji,
  • współpraca z liderem rynku,

Dodaj ogłoszenie

Lokalizacja na mapie miasta Kraków


Rynek nieruchomości w mieście Kraków


Widok na krakowski rynek (fot. Fly4Free.pl).

Kraków jest miastem położonym w południowej Polsce, w województwie małopolskim, którego jest stolicą. Miasto jest zamieszkiwane przez około 770 tysięcy mieszkańców i jest drugim, co do wielkości pod względem liczby mieszkańców, miastem w Polsce. Kraków jest znany, przede wszystkim, z mnogości atrakcji turystycznych jakie zapewnia. Przyjeżdżają tutaj turyści z całej Polski, a także z innych krajów. Ponadto, Kraków jest miastem studenckim, znajduje się tutaj wiele uczelni, przez co miasto zamieszkiwane jest przez znaczną liczbę studentów. Wszystko to bardzo mocno napędza rynek nieruchomości w tym mieście. Inwestorzy, którzy są w stanie zainwestować pieniądze w mieszkanie, które potem mogą wynająć, czy to turystom, czy to studentom, są bardzo chętni do podejmowania takiego ryzyka. Powoduje to bardzo intensywny wzrost cen mieszkań. W Śródmieściu ceny mieszkań przekraczają już 9000 złotych za metr kwadratowy. Jednak ceny rosną także w innych dzielnicach miasta. Przykładowo w Podgórzu średnia cena metra kwadratowego mieszkania przekroczyła już 7000 złotych. Najtańszą dzielnicą Krakowa, jeżeli chodzi o zakup nieruchomości, jest póki co Nowa Huta. Jednak nawet tam, aby zakupić mieszkanie, nawet na rynku wtórnym, trzeba wydać minimum 5000 złotych na każdy metr kwadratowy tego mieszkania. Aby zobrazować, jak duży popyt jest na mieszkania na rynku pierwotnym, można wskazać, że w 2017 roku w Krakowie sprzedano 18900 mieszkań.

Tagi dla miasta Kraków

Nieruchomości, rynek nieruchomości, nieruchomości bez pośredników Kraków, ogłoszenia Kraków, ogłoszenia bezpośrednie, ogłoszenia bez prowizji Kraków, nieruchomości Kraków.

Przeglądasz opis rynku nieruchomości dla miasta Kraków. Zobacz listę wszystkich miast.