Nieruchomości Łódź

Masz nieruchomość w mieście Łódź?

Chcesz szybko i skutecznie sprzedać lub wynająć nieruchomość? Dodaj bezpłatne ogłoszenie na platformie NoBroker.pl i ciesz się korzyściami.

  • darmowa publikacja,
  • bez potrzeby rejestracji,
  • współpraca z liderem rynku,

Dodaj ogłoszenie

Lokalizacja na mapie miasta Łódź


Rynek nieruchomości w mieście Łódź


Łódzkie kamienice (fot. Polskie Radio).

Łódź jest miastem położonym w centralnej Polsce w województwie łódzkim. Liczba mieszkańców miasta wynosi około 675 tysięcy mieszkańców, co sprawia, że miasto zajmuje trzecią lokatę pod względem miast z największą liczbą mieszkańców w Polsce. Warto jednak zauważyć, że jeszcze w 1988 roku w Łodzi mieszkało około 854 tysięcy mieszkańców i od tego czasu systematycznie spada ich liczba. Miasto w 2018 roku osiągnęło 30% wzrostu, rok do roku, wolumenu transakcji na rynku mieszkaniowym. Udało się to osiągnąć sprzedając aż 4200 nieruchomości w ciągu całego roku 2018. Dla porównania w 2017 roku było to 3300 transakcji. Największą popularnością, w Łodzi, cieszą się mieszkania od 40 do 50 metrów kwadratowych, czyli mieszkania dwu i trzypokojowe. Mieszkania większe niż trzypokojowe stanowią jedynie niecałe 2% wszystkich ofert dostępnych na rynku nieruchomości. Przełożyło się to, naturalnie, na regularny wzrost cen mieszkań, przy czym warto zauważyć, że ceny mieszkań w Łodzi charakteryzują się wyjątkowo niską wartością, jeżeli porównamy je do innych, najludniejszych, miast. W takim rankingu okaże się, że Łódź ofertuje najtańsze mieszkania wśród 9 najliczniejszych miast w Polsce. Średnia cena na rynku pierwotnym waha się tutaj od 5 500 do 6 000 złotych za metr kwadratowy, zaś na rynku wtórnym od 4 000 do 5 000 złotych za metr kwadratowy. W ciągu ostatnich dwóch lat ceny na rynku pierwotnym wzrosły o średnio 12%, zaś na rynku wtórnym o ponad 18%.

Tagi dla miasta Łódź

Nieruchomości, rynek nieruchomości, nieruchomości bez pośredników Łódź, ogłoszenia Łódź, ogłoszenia bezpośrednie, ogłoszenia bez prowizji Łódź, nieruchomości Łódź.

Przeglądasz opis rynku nieruchomości dla miasta Łódź. Zobacz listę wszystkich miast.