Nieruchomości Kielce

Masz nieruchomość w mieście Kielce?

Chcesz szybko i skutecznie sprzedać lub wynająć nieruchomość? Dodaj bezpłatne ogłoszenie na platformie NoBroker.pl i ciesz się korzyściami.

  • darmowa publikacja,
  • bez potrzeby rejestracji,
  • współpraca z liderem rynku,

Dodaj ogłoszenie

Lokalizacja na mapie miasta Kielce


Rynek nieruchomości w mieście Kielce


Kielce z lotu ptaka (fot. Hotel Kongresowy).

Kielce to miasto położone w środkowo-wschodniej Polsce, będące stolicą województwa świętokrzyskiego. Miasto zamieszkiwane jest przez niemal 200 tysięcy mieszkańców, co lokuje to miasto na 17 pozycji wśród polskich miast z największą liczbą mieszkańców. Rynek nieruchomości w tym mieście kwitnie jednak w bardzo szybkim tempie, co przekłada się także na wzrost cen. W 2018 roku, ceny mieszkań na rynku pierwotnym, według raportów firm Home Broker i Open Finance, wzrosły o 15%. Jest to bardzo duża wartość wzrostu, która spowodowała, że mieszkania w Kielcach są najdroższe od 10 lat. Średnia cena mieszkania z rynku wtórnego wynosiła w 2018 roku w Kielcach około 4200 złotych za metr kwadratowy. Ceny są jednak zdecydowanie wyższe na rynku pierwotnym, tam ceny rozpoczynają się od 5000 złotych za metr kwadratowy i bardzo szybko rosły w 2018 roku. Warto jednak zauważyć, że mieszkania zlokalizowane w ścisłym centrum miasta, nawet na rynku wtórnym mogą osiągać ceny około 7500 złotych za metr kwadratowy. Duży wzrost w 2018 roku jest także spowodowany chwilowym spowolnieniem rynku nieruchomości w Kielcach w 2017 roku. Nastąpił wtedy lekki spadek liczby oddanych lokali, jak i liczby wydanych pozwoleń na budowę. Analitycy prognozują, że w ciągu najbliższych lat nie dojdzie do spadku cen, a wręcz ceny nadal będą rosły. Powodem wzrostu cen będą rosnące koszty prowadzenia budowy. Analitycy ostrzegają jednak, że może to doprowadzić do zastoju na tym rynku.

Tagi dla miasta Kielce

Nieruchomości, rynek nieruchomości, nieruchomości bez pośredników Kielce, ogłoszenia Kielce, ogłoszenia bezpośrednie, ogłoszenia bez prowizji Kielce, nieruchomości Kielce.

Przeglądasz opis rynku nieruchomości dla miasta Kielce. Zobacz listę wszystkich miast.