Nieruchomości Wrocław

Masz nieruchomość w mieście Wrocław?

Chcesz szybko i skutecznie sprzedać lub wynająć nieruchomość? Dodaj bezpłatne ogłoszenie na platformie NoBroker.pl i ciesz się korzyściami.

  • darmowa publikacja,
  • bez potrzeby rejestracji,
  • współpraca z liderem rynku,

Dodaj ogłoszenie

Lokalizacja na mapie miasta Wrocław


Rynek nieruchomości w mieście Wrocław


Widok na rynek (fot. Hotele Diament).

Wrocław jest miastem położonym w południowo-zachodniej Polsce, leży w województwie dolnośląskim, którego jest stolicą. Miasto zamieszkiwane jest przez około 640 tysięcy mieszkańców, co umiejscawia jest na 4 pozycji w krajowym rankingu miast z największą liczbą mieszkańców. Wrocław jest bardzo prężnie rozwijającym się miastem z bardzo silną gospodarką. Znaczną liczbę mieszkańców stanowią studenci, którzy bardzo mocno nakręcają rynek nieruchomości miasta. Wrocław jest jednym z najdroższych miast w Polsce, szczególnie jeżeli chodzi o zakup mieszkania, a trzeba zauważyć, że w 2018 roku cena mieszkań wzrosła tam prawie o 13%. Za metr kwadratowy mieszkania we Wrocławiu trzeba w tej chwili zapłacić ponad 7300 złotych. We Wrocławiu powstają jednak osiedla, które próbują oferować niższą cenę, na przykład na Psim Polu tworzy się osiedle oferujące mieszkania w cenie około 5500 złotych za metr kwadratowy. Osiedle kusi nie tylko niższą ceną, ale także zdecydowanie spokojniejszą okolicą. Cena mieszkań rośnie, pomimo, że liczba sprzedanych mieszkań spadła w ostatnich miesiącach 2018 roku aż o około 40%. Zastój w sprzedaży mieszkań we Wrocławiu jest widoczny już od dłuższego czasu. Analitycy prognozują jednak, że jest to tylko chwilowy zastój, szczególnie w takim mieście jakim jest Wrocław. Co więcej, winą za wzrost cen we Wrocławiu najczęściej obarcza się brak pracowników do pracy i coraz droższe materiały budowlane.

Tagi dla miasta Wrocław

Nieruchomości, rynek nieruchomości, nieruchomości bez pośredników Wrocław, ogłoszenia Wrocław, ogłoszenia bezpośrednie, ogłoszenia bez prowizji Wrocław, nieruchomości Wrocław.

Przeglądasz opis rynku nieruchomości dla miasta Wrocław. Zobacz listę wszystkich miast.