Nieruchomości Poznań

Masz nieruchomość w mieście Poznań?

Chcesz szybko i skutecznie sprzedać lub wynająć nieruchomość? Dodaj bezpłatne ogłoszenie na platformie NoBroker.pl i ciesz się korzyściami.

  • darmowa publikacja,
  • bez potrzeby rejestracji,
  • współpraca z liderem rynku,

Dodaj ogłoszenie

Lokalizacja na mapie miasta Poznań


Rynek nieruchomości w mieście Poznań


Poznańskie kamienice (fot. Dziennik.pl).

Poznań jest miastem położonym w zachodniej Polsce, w województwie wielkopolskim, którego to jest stolicą. Miasto zamieszkiwane jest przez prawie 540 tysięcy mieszkańców, co pozycjonuje miasto na piątej lokacie w rankingu polskich miast z największą liczbą ludności. Poznań jest miastem studenckim, na studia uczęszcza tu ponad 110 tysięcy osób. Jak więc łatwo policzyć, co piąty mieszkaniec miasta jest studentem. Ma to duży wpływ na rynek nieruchomości tego miasta. Poznań jest bardzo popularnym miastem wśród deweloperów, ponieważ bardzo łatwo udaje im się sprzedawać mieszkania w tym mieście. Co więcej, w Poznaniu jest bardzo rozwinięty segment klientów zamożnych, którzy są gotowi płacić bardzo duże pieniądze za mieszkania w ścisłym centrum miasta, a także klientów, którzy chętnie kupują zdecydowanie tańsze, ale dużo większe domy pod miastem. Deweloperzy cenią sobie Poznań także przez ciągły wzrost cen mieszkań w tym mieście. Średnia cena metra kwadratowego na rynku pierwotnym w Poznaniu wynosi prawie 7000 złotych. Średnia cena mieszkań na rynku wtórnym jest także dość wysoko wywindowana, ponieważ wynosi około 6200 złotych za metr kwadratowy. Analitycy ostrzegają jednak, że w 2019 roku może dość do sytuacji, w której nastąpi znaczny spadek dynamiki ceny i nie będzie ona już rosła tak szybko. Może to być spowodowane tym, że przy tak wysokich cenach, ludzie nie będą mogli sobie pozwolić na zakup mieszkania.

Tagi dla miasta Poznań

Nieruchomości, rynek nieruchomości, nieruchomości bez pośredników Poznań, ogłoszenia Poznań, ogłoszenia bezpośrednie, ogłoszenia bez prowizji Poznań, nieruchomości Poznań.

Przeglądasz opis rynku nieruchomości dla miasta Poznań. Zobacz listę wszystkich miast.