Nieruchomości Gdańsk

Masz nieruchomość w mieście Gdańsk?

Chcesz szybko i skutecznie sprzedać lub wynająć nieruchomość? Dodaj bezpłatne ogłoszenie na platformie NoBroker.pl i ciesz się korzyściami.

  • darmowa publikacja,
  • bez potrzeby rejestracji,
  • współpraca z liderem rynku,

Dodaj ogłoszenie

Lokalizacja na mapie miasta Gdańsk


Rynek nieruchomości w mieście Gdańsk


Zabytkowy port (fot. Fly4Free.pl).

Gdańsk jest miastem położonym w północnej Polsce. Znajduje się w województwie pomorskim, którego jest stolicą. Miasto, które wraz z Gdynią i Sopotem tworzy Trójmiasto znajduje się na samym brzegu Morza Bałtyckiego. Zamieszkiwane jest przez około 465 tysięcy mieszkańców, co lokuje Gdańsk na szóstym miejscu w rankingu miast polskich z największą liczbą mieszkańców. Rynek nieruchomości w Gdańsku charakteryzuje się bardzo wysokimi cenami mieszkań. Według niektórych analityków, cena małych mieszkań w Gdańsku jest najwyższa w skali całego kraju. Średnia cena kawalerki w Gdańsku na koniec 2018 roku wynosiła około 400 tysięcy złotych, gdzie w Warszawie było to w tym samym czasie około 350 tysięcy złotych. Rynek wtórny w Gdańsku nie wygląda lepiej, ceny tutaj także są zdecydowanie bardzo wysokie. Średnia cena metra kwadratowego w Gdańsku na rynku wtórnym wynosiła na koniec 2018 roku około 7300 złotych, a warto zauważyć, że na koniec 2017 roku cena metra kwadratowego ledwo przekraczała 6000 złotych. Oznacza to ponad 10 procentowy wzrost cen mieszkań. Najlepsze lokalizacje w Gdańsku potrafią jednak kosztować prawdziwe krocie. Mianowicie mieszkania w kamienicach przy samym morzu potrafią kosztować ponad 12 tysięcy za metr kwadratowy. Co więcej analitycy prognozują dalsze wzrosty cen mieszkań, ponieważ Gdańsk w świadomości Polaków i cudzoziemców uchodzi za jedno z najlepszych miast do życia i inwestowania.

Tagi dla miasta Gdańsk

Nieruchomości, rynek nieruchomości, nieruchomości bez pośredników Gdańsk, ogłoszenia Gdańsk, ogłoszenia bezpośrednie, ogłoszenia bez prowizji Gdańsk, nieruchomości Gdańsk.

Przeglądasz opis rynku nieruchomości dla miasta Gdańsk. Zobacz listę wszystkich miast.