Nieruchomości Bydgoszcz

Masz nieruchomość w mieście Bydgoszcz?

Chcesz szybko i skutecznie sprzedać lub wynająć nieruchomość? Dodaj bezpłatne ogłoszenie na platformie NoBroker.pl i ciesz się korzyściami.

  • darmowa publikacja,
  • bez potrzeby rejestracji,
  • współpraca z liderem rynku,

Dodaj ogłoszenie

Lokalizacja na mapie miasta Bydgoszcz


Rynek nieruchomości w mieście Bydgoszcz


Kanał rzeczny (fot. WP).

Bydgoszcz to miasto położone w północnej Polsce, w województwie kujawsko-pomorskim. Miasto zamieszkiwane jest przez ponad 350 tysięcy mieszkańców, co sprawia, że miasto zajmuje ósmą pozycję wśród miast w Polsce pod względem liczby mieszkańców. Jak większość miast w Polsce, Bydgoszcz charakteryzuje się spadającą liczbą mieszkańców. W rekordowym, 1998 roku miasto było zamieszkiwane przez ponad 386 tysięcy mieszkańców i od tego czasu liczba ta systematycznie spada. Rynek nieruchomości w Bydgoszczy był bardzo aktywny. W 2018 roku zanotowano wzrost cen w stosunku rok do roku o ponad 10 %. Doprowadziło to do sytuacji, że w Bydgoszczy za metr kwadratowy trzeba było zapłacić niemal 4900 złotych za metr kwadratowy. Analitycy szacują, że to nie koniec wzrostu cen mieszkań w Bydgoszczy, a już po pierwszym kwartale 2019 roku widać, że ceny na poziomie 5200 – 5500 złotych za metr kwadratowy na rynku wtórnym przewijają się coraz częściej, a na Błoniach i w Centrum, ceny mieszkań potrafią przekraczać nawet 8000 złotych za metr kwadratowy. Ceny mieszkań na rynku pierwotnym rozpoczynają się od 5000zł, jednak większość stanowią oferty z zakresu od 6300 do 7000 złotych za metr kwadratowy. Ważną cechą rynku nieruchomości w Bydgoszczy jest duża liczba ofert w których dominują oferty na mieszkania dwu i trzypokojowe, jednak istnieje także spora grupa mieszkań czteropokojowych. Bardzo trudno jednak jest się natknąć na większe mieszkania.

Tagi dla miasta Bydgoszcz

Nieruchomości, rynek nieruchomości, nieruchomości bez pośredników Bydgoszcz, ogłoszenia Bydgoszcz, ogłoszenia bezpośrednie, ogłoszenia bez prowizji Bydgoszcz, nieruchomości Bydgoszcz.

Przeglądasz opis rynku nieruchomości dla miasta Bydgoszcz. Zobacz listę wszystkich miast.