Nieruchomości Lublin

Masz nieruchomość w mieście Lublin?

Chcesz szybko i skutecznie sprzedać lub wynająć nieruchomość? Dodaj bezpłatne ogłoszenie na platformie NoBroker.pl i ciesz się korzyściami.

  • darmowa publikacja,
  • bez potrzeby rejestracji,
  • współpraca z liderem rynku,

Dodaj ogłoszenie

Lokalizacja na mapie miasta Lublin


Rynek nieruchomości w mieście Lublin


Widok na miasto (fot. WP).

Lublin to miasto na prawach powiatu. Położone jest we wschodniej Polsce w województwie lubelskim, którego jest stolicą. Miasto zamieszkiwane jest przez ponad 340 tysięcy mieszkańców, co sprawia, że jest to dziewiąte miasto na liście miast z największą populacją w Polsce. Lublin jest też miastem na piątej pozycji pod względem liczby studentów na tysiąc mieszkańców. Wskaźnik wynosi ponad 200 studentów na tysiąc mieszkańców. Tak duża liczba studentów sprawia, że do miasta ciągle napływają coraz to nowi mieszkańcy, dzięki czemu rynek nieruchomości w Lublinie ma się bardzo dobrze i z roku na rok buduje się coraz więcej mieszkań. W Lublinie buduje się bardzo dużo lokali mieszkalnych, które często są kupowane pod inwestycję w wynajem dla studentów. Odbija się to w preferowanym metrażu mieszkań, mianowicie w Lublinie najlepiej sprzedają się mieszkania do 50 metrów kwadratowych. Pomimo, że Lublin nie jest dużym miastem, a także nie słynie z bardzo mocnej gospodarki, to są lokalizacje, w których cena za metr kwadratowy przekracza 10 tysięcy złotych. Jednak standardowa cena metra kwadratowego mieszkania na rynku pierwotnym mieści się w widełkach od 5 do 6 tysięcy złotych. Na rynku wtórnym ceny mieszkań zaczynają się od 4 tysięcy złotych za metr kwadratowy, a jeżeli skusimy się na bloki z wielkiej płyty to można łatwo znaleźć jeszcze niższą cenę za metr. Z racji bardzo dużego popytu na mieszkania w Lublinie na przestrzeni ostatnich lat wykazują trend wzrastający dla ceny za metr kwadratowy.

Tagi dla miasta Lublin

Nieruchomości, rynek nieruchomości, nieruchomości bez pośredników Lublin, ogłoszenia Lublin, ogłoszenia bezpośrednie, ogłoszenia bez prowizji Lublin, nieruchomości Lublin.

Przeglądasz opis rynku nieruchomości dla miasta Lublin. Zobacz listę wszystkich miast.