Nieruchomości Białystok

Masz nieruchomość w mieście Białystok?

Chcesz szybko i skutecznie sprzedać lub wynająć nieruchomość? Dodaj bezpłatne ogłoszenie na platformie NoBroker.pl i ciesz się korzyściami.

  • darmowa publikacja,
  • bez potrzeby rejestracji,
  • współpraca z liderem rynku,

Dodaj ogłoszenie

Lokalizacja na mapie miasta Białystok


Rynek nieruchomości w mieście Białystok


Widok na rynek (fot. ESKA).

Białystok jest największym miastem położonym w północno-wschodniej Polsce, w województwie podlaskim, którego jest stolicą. Miasto zamieszkiwane jest przez niemal 300 tysięcy mieszkańców, co stawia je na 11 pozycji wśród najbardziej zaludnionych miast Polski. Miasto jest także ośrodkiem akademickim dla okolicznych miejscowości, przez co w Białymstoku jest bardzo dużo studentów, bardzo mocno wpływających na rynek nieruchomości. Mieszkania w Białystoku charakteryzują się relatywnie niską ceną, porównując to miasto to innych miast o podobnej wielkości. Szukając mieszkania budowanego w starej płycie, możemy znaleźć mieszkania, których cena za metr kwadratowy będzie niższa niż 3500 złotych. Są to mieszkania, które najtrudniej jest sprzedać, stąd właściciele są gotowi do bardzo dużych ustępstw w negocjacjach. W Białymstoku kwitnie jednak rynek pierwotny. Na rynku pierwotnym ceny zaczynają się od 4500 złotych za metr kwadratowy mieszkania zlokalizowanego na obrzeżach miasta, do około 5200 złotych za metr mieszkania w, tak zwanych, sypialniach. Najdroższe mieszkania mieszczą się w ścisłym centrum, na osiedlu Bema i w okolicach ulicy Jurowieckiej. Tam ceny lokali przekraczają niejednokrotnie nawet 7000 złotych. W Białymstoku dobrze rozwinięty jest też rynek domów szeregowych. Występuje duże zainteresowanie taką zabudową, zaś cena, która wynosi około 4200 złotych za metr kwadratowy, zachęca osoby zainteresowane większym metrażem.

Tagi dla miasta Białystok

Nieruchomości, rynek nieruchomości, nieruchomości bez pośredników Białystok, ogłoszenia Białystok, ogłoszenia bezpośrednie, ogłoszenia bez prowizji Białystok, nieruchomości Białystok.

Przeglądasz opis rynku nieruchomości dla miasta Białystok. Zobacz listę wszystkich miast.